Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap szkolny

Opublikowane 17.11.2012
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 16 listopada 2012 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny III edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. O godzinie 8.00 we wszystkich uczestniczących szkołach województwa uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań. Tak również było w naszej szkole, gdzie 28 uczniów zmagało się z zadaniami testowymi. Dotyczyły one organizacji samorządowej, zakresu działania i zadań gminy, powiatu i województwa.

  Znane są już wyniki. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

  - Radosław Jędrzejewski z 4 klasy – specjalność technik ekonomista,

  - Przemysław Kruczek z 4 klasy – specjalność technik handlowiec,

  - Łukasz Zaprzalski z 3 klasy – specjalność technik budownictwa.

  Organizatorem Konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wspólnie z Zakładem Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii UMCS w Lublinie. Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Składa się on z 3 etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego.

  Obecny rok jest kolejnym, w którym nasza szkoła bierze udział w Konkursie. W roku poprzednim dwóch naszych uczniów uczestniczyło w etapie wojewódzkim Konkursu osiągając dobre wyniki.

  Zwycięzcom etapu szkolnego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opracowanie: Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram