Konkurs "Matematyka w technice dla technika"

Opublikowane 24.10.2012
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny skierowany do uczniów klas czwartych technikum zawodowego „Matematyka w technice dla technika”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół nr 3 w Lublinie we współpracy z PolitechnikąLubelską. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza.

  Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół średnich. Przebiega on w trzech etapach.

  Pierwszy etap odbył się 19 października 2012 roku. Z naszej szkoły udział wzięło 18 uczniów.

  Do II etapu konkursu zakwalifikował się Paweł Sowa uczeń klasy 4TB, który jako jedyny uzyskały wymagane  80% możliwych do zdobycia punktów. Jeżeli Paweł w trzecim etapie konkursu zajmie pierwsze miejsce, uzyska prawo do podjęcia studiów na Politechnice Lubelskiej. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

  Barbara Zalewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram