III edycja konkursu powiatowego "Polubić matematykę"

Opublikowane 24.05.2013
Autor Katarzyna Marciniak
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczestników finału konkursu powiatowego „Polubić matematykę” powitała Pani Dyrektor Hanna Borzęcka słowami - Wszyscy tu obecni jesteście zwycięzcami, gdyż okazaliście się najlepszymi matematykami z powiatu lubartowskiego.

  Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół średnich z powiatu lubartowskiego i składał się z dwóch etapów. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy matematycznej oraz wprowadzenie uczestników w atmosferę matematycznej rywalizacji.

  Do pierwszego etapu konkursu przystąpili uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki, II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie,  Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.  Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w etapie szkolnym 24 maja 2013 roku zmierzyli się w finale konkursu.

  Zadania konkursowe nie zaskoczyły uczniów. Tylko jeden punkt zdecydował o wygranej Bartosza Dybały z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. Kolejne dwa miejsca przypadły również uczniom z Zespołu Szkół nr 2 Rafałowi Broniszowi i Jarosławowi Węgrzynowiczowi. Ponadto w finale konkursu udział wzięli Krystian Baran (Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie), Anna Aoudia i Ewelina Majcher (Liceum Ogólnokształcące w Kocku) oraz Patryk Błonka i Damian Ferenc (RCEZ w Lubartowie).

  Nagrody i dyplomy wręczyli kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Krzysztof Krupa oraz dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie Hanna Borzęcka. Organizatorzy konkursu (Katarzyna Marciniak, Luiza Matyjaszczyk-Osior, Barbara Zalewska) dziękują uczniom i nauczycielom za zainteresowanie i duże zaangażowanie w konkursie.

  K. Marciniak, L. Matyjaszczyk-Osior, B. Zalewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram