II Edycja Szkolnego Konkursu „Przedsiębiorczy uczeń”

Opublikowane 06.06.2013
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 4 czerwca 2013r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs „Przedsiębiorczy uczeń” obejmujący wiedzę z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

  Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Brało w nim udział 50 uczestników z klas pierwszych technikum budowlanego, elektronicznego, ekonomicznego, handlowego i mechanicznego oraz z klas trzecich technikum budowlanego, elektronicznego, ekonomicznego i mechanicznego.

  Konkurs miał formę testu. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą  z zakresu działalności gospodarczej, zakładania przedsiębiorstw, rozliczeń z tytułu podatków i ubezpieczeń społecznych, zatrudniania pracowników oraz funkcjonowania instytucji finansowych.

  Konkurs także nawiązywał do tematyki egzaminów zawodowych, które obejmują również wiedzę z zakresu podstaw przedsiębiorczości. Dla klas trzecich była to przymiarka do egzaminu, jaki ich czeka w przyszłym roku.

  Organizatorzy Konkursu: mgr Anna Krzych, mgr Marzena Foltyn, mgr Marzena Nowak.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram