Etap Powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Opublikowane 15.01.2013
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczeń Radosław Jędrzejewski z klasy 4 TEH zakwalifikował się do Etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

  W dniu 14 stycznia 2013r. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie, odbył się Etap Powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Brali w nim udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Czterech uczniów zakwalifikowało się do Etapu Wojewódzkiego Konkursu. Wśród nich jest nasz uczeń Radosław Jędrzejewski z klasy 4 TEH - zawód technik ekonomista.

  Konkurs organizowany jest przez Wydział Politologii UMCS w Lublinie, pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Etap Szkolny odbył się w listopadzie ubiegłego roku. Trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły biorącej udział zakwalifikowało się do Etapu Powiatowego. Naszą Szkołę , oprócz Radka, reprezentowali: Przemysław Kruczek z klasy 4 TEH – zawód technik handlowiec i Łukasz Zaprzalski z klasy 3 TB – zawód technik budownictwa.

  Pytania konkursowe II Etapu , dość trudne – jak ocenili uczniowie, dotyczyły organizacji samorządowej gminy, powiatu, wyborów samorządowych, referendum lokalnego i finansów jednostek samorządu terytorialnego. Jednak dla czwórki z nich nie stanowiły problemu. Etap finałowy Konkursu odbędzie się w Lublinie przy końcu lutego bieżącego roku. Oprócz ucznia naszej szkoły, powiat reprezentować będą uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2  i II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie.

  To już kolejny rok, w którym nasi uczniowie będą brać udział w Etapie Wojewódzkim Konkursu. Wśród nich jest Radek Jędrzejewski, który rok temu uczestniczył w tym etapie osiągając bardzo dobre wyniki.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Opracowanie: Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram