• Rok szkolny 2023-2024

•

•

• Kronika szkoły

• 5 kwietnia w Rykach odbyła się kolejna runda rozgrywek w koszykówce chłopców z cyklu Licealiada 2012/20013. Do zawodów zaproszone były reprezentacje czterech powiatów ryckiego, opolskiego, puławskiego i lubartowskiego.

Niestety do rywalizacji zgłosiły się tylko trzy drużyny. Powiat rycki reprezentował Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Ryki, powiat puławski II Liceum Ogólnokształcące Puławy, powiat lubartowski RCEZ w Lubartowie. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Losowanie wyłoniło kolejność spotkań.

W pierwszym meczu RCEZ Lubartów  pokonało mistrza powiatu puławskiego 39:34. Od początku meczu RCEZ osiągnęło przewagę zarówno w zdobytych punktach jak i zbiórkach pod dwoma koszami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:5. Duża przewaga uśpiła naszych zawodników i w konsekwencji drużyna z Puław w trzeciej kwarcie zaczęła odrabiać straty. W czwartej kwarcie RCEZ  już kontrolowało mecz, który zakończył się  pięciopunktową wygraną .

Po przerwie rozegrano drugi mecz między drużyna gospodarzy ZSZ nr2 Ryki i II LO Puławy. Mecz zakończył się wynikiem 44:34 dla LO Puławy.

Trzeci mecz między RCEZ a ZSZ nr2 miał rozstrzygnąć kto awansuje do finału wojewódzkiego. Obie drużyny bardzo nerwowo rozpoczęły spotkanie. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Zawodnicy RCEZ ustawiając szczelną obronę, na czele z „królującym” pod koszami „dwumetrowcem” zmusili przeciwników do rzutów z dystansu.

Kolejne kwarty to zacięta walka po obu stronach boiska. Dwie minuty przed końcem meczu dwa celne rzuty za trzy punkty zawodników z Ryk daje prowadzenie  dla ZSZ 25:19.W kluczowym momencie spotkania znów z bardzo dobrej strony pokazali się nasi maturzyści, Marek Więch i Karol Rola którzy po dobrej obronie i składnych akcjach doprowadzają do remisu. O wyniku spotkania musiała będzie zadecydować więc dogrywka. Niestety dogrywkę, po niezrozumiałych decyzjach sędziów, 9:4 i cały mecz 34:29 wygrywa ZSZ nr2.

O kolejności zajętych miejsc przez wszystkie uczestniczące zespoły zdecydowała różnica koszy zdobytych do utraconych. To był bardzo emocjonujący turniej. Poziom umiejętności gry wszystkich trzech zespołów był bardzo wyrównany.

Drużyna Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej grała w składzie: Filipowski Łukasz, Więch Marek, Borkowski Jakub, Barszczyk Jędrzej, Bronisz Kamil, Rola Karol, Biały Patryk, Sowa Paweł, Kędzior Karol, Szczęsny Michał opiekun Paweł Onyszko