Walentynki

Opublikowane 14.02.2012
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Walentynki w naszej szkole

  "Walentynki" na dobre już zagościły w naszym kalendarzu. 14 lutego – Dzień św. Walentego w wielu krajach świata, także w Polsce, obchodzony jest jako Dzień Zakochanych, który jest okazją do miłej zabawy. W naszej szkole ten dzień jest również chętnie obchodzony i wyczekiwany, szczególnie przez młodzież.

  Z tej okazji został, jak co roku, zorganizowany Czytelniczy Konkurs Walentynkowy, który poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Karol Rola z klasy 3TB i Żaneta Kopeć z klasy 3TEH.  Dekorację wykonały uczennice klasy 3TEH: Karolina Chelman i Edyta Krupa.

  W konkursie udział wzięły dwuosobowe reprezentacje klas Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Konkurs składał się z czterech konkurencji. Na początku tradycyjnie uczniowie rozwiązali test z zakresu literatury pięknej, głównie lektur szkolnych i poezji o tematyce miłosnej. Kolejnym zadaniem było namalowanie walentynki. Dużym wyzwaniem okazało się zadanie, w którym uczniowie mieli podać menu uroczystej walentynkowej kolacji i zaprezentować sposób wyznawania miłości w wybranej przez siebie minionej epoce.

  Zabawa w kalambury zakończyła szkolny etap czytelniczego konkursu walentynkowego. Konkurs przebiegał w miłej i wesołej atmosferze pod bacznym okiem uczniów opiekujących się radiowęzłem szkolnym: Jarosławem Wróblem z kl. 1 TE, Wiktorem Marcem i Mateuszem Sochą z kl. 4 TM.

  Komisję konkursową stanowili: pani wicedyrektor Elżbieta Rola, Barbara Smerdel i Ilona Puła. Na podstawie liczby zdobytych punktów wyróżnieni zostali:

  - Ewelina Mysiak i Grzegorz Wójcik z kl. 2 TB

  - Paweł Woliński i Patryk Błonka z kl. 2 TB

  - Iwona Michalak i Emilia Kozieł z kl. 1 TEK

  - Paulina Gruba z kl. 3 TB i Kamil Dębowczyk z kl. 3 TE

  Pozostali uczestnicy konkursu:

  - Magdalena Dymucha i Monika Szyszkowska kl. 1 TEK

  - Gabriela Majchrzak i Kinga Pasikowska kl. 1 TEK

  - Karol Moryc i Robert Węgrzyn kl. 1 TE

  - Rafał Kusyk i Dawid Sidor kl. 1 TB

  - Katarzyna Szymczak i Marcin Rybicki kl. 2 TEK

  - Maria Grymuza i Karolina Szostak kl. 2 TEK

  - Bartosz Kamiński i Kamil Białek kl. 2 TE

  - Patryk Lipski i Michał Cybul kl. 2 TM

  - Adrian Puchacz i Marcin Orłowski kl. 2 T

  - Sebastian Kopański i Paweł Wysok kl. 2 T

  - Marcin Sidor i Adam Mitura kl. 2 WA

  - Karolina Chelman i Edyta Krupa kl. 3 TEH

  - Beata Boncik i Klaudia Rola kl. 3 TEH

  Na zwycięzców czekały nagrody książkowe, zaś wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali słodkie upominki.

  Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w walentynkowej zabawie. Prace wykonane przez uczniów podczas konkursu będzie można oglądać w MCI.

  Organizatorzy:

  Biblioteka Szkolna

  Samorząd Uczniowski

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram