VI Powiatowy Konkurs Agnieszki Osieckiej

Opublikowane 28.03.2012
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dnia 28 – 29 marca 2012 r. w Zespole Szkół w Kocku odbywa się VI Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie: recytatorską, muzyczną i plastyczną. Adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest popularyzowanie postaci i twórczości polskiej poetki Agnieszki Osieckiej.

  Dnia 28 marca rywalizowali recytatorzy. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie reprezentowała uczennica klasy trzeciej Technikum Handlowego - Karolina Chelman, która zdobyła wyróżnienie. Karolina przedstawiła utwory "Umrzeć z miłości" i "Muszę coś zrobić z włosami...". Opiekunem uczennicy byłą nauczycielka języka polskiego Agnieszka Sachar.

  Jury Konkursu oceniało dobór tekstów i dostosowanie ich do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatorów, poprawność dykcji, prawidłową i wyrazistą interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Kolejnego dnia rywalizowali wykonawcy w kategorii muzycznej oraz odbyło się rozstrzygnięcie konkursu w kategorii plastycznej.

  W kategorii muzycznej naszą szkołę reprezentował Adam Dejko – uczeń klasy trzeciej Technikum Mechanicznego. Wykonywał on piosenkę z tekstem Agnieszki Osieckiej “Czy te oczy mogą kłamać”. Występ Adama odbiegał znacznie od konwencjonalnego wykonywania tekstów poetki, miał bardzo oryginalny i nowatorski charakter, gdyż był rapowany. Ostatecznie w kategorii muzycznej VI Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej Adam Dejko zajął trzecie miejsce.

  W kategorii plastycznej naszą szkołę reprezentował uczeń klasy czwartej Technikum Elektronicznego – Krzysztof Kubera. Krzysztof odniósł największy sukces – zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Jego rysunek inspirowany był tekstem piosenki Agnieszki Osieckiej “Oczy tej małej”.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram