Święto sportu szkolnego w RCEZ

Opublikowane 02.06.2012
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Po rozpoczęciu imprezy, część młodzieży udała się na spektakl teatralny w języku angielskim przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie wystawili 2 przedstawienia teatralne w języku angielskim. W wydarzeniu tym wzięły udział 2 klasy Technikum Zawodowego - klasa 1 TB i 3 TB. Każdy z zespołów zaprezentował 15-20 minutowe przedstawienie teatralne, a każde z nich zostało przyjęte przez publiczność ogromnym uznaniem i zachwytem. 

  Głównym celem przedsięwzięcia było rozbudzenie i rozwijanie u młodych aktorów zainteresowania teatrem oraz inspirowanie ich do twórczej aktywności. Celem była także promocja ucznia zdolnego.
  Klasa 1TB zaprezentowała sztukę pt.:„ King Salomon”, a klasa 3TB wystawiała jedną ze sztuk Shakespeare'a pt.:„Macbeth”

  Przedstawienia, jak zaobserwowali młodzi widzowie, były wykonane na wysokim poziomie, w bardzo atrakcyjny sposób oraz charakteryzowały się m. in. różnorodnością technik. Wszystkie scenki były starannie przygotowane, treść ich została przekazana w oryginalny, spontaniczny i świeży sposób. Należy również dodać, że młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w przygotowania do przedstawienia, a młodzieżna widowni stworzyła miłą, przyjazną atmosferę, dzięki której trema mniej dawała się we znaki młodym aktorom.

  Uczestnictwo w konkursie było dla młodzieży nie tylko okazją do rozwinięcia swoich zainteresowań związanych ze sztuką i teatrem, ale również zainspirowało do dalszej pracy i dostarczyło wielu miłych wrażeń.

  Szczególne podziękowania należą się młodym artystom za zaangażowanie, gdyż bez niego, przedstawienie z pewnością nie miałoby miejsca.

  Młodzież uczestniczyła w przygotowanych przez nauczycieli konkursach i konkurencjach:

  · Konkurs Wiedzy o Sporcie

  · Mistrzostwa Szkoły w warcaby i szachy

  · Turniej Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców „Euro Lubartów 2012”

  · Konkurs Wiedzy o Euro 2012

  · Konkurs na plakat o tematyce fair play

  · Konkurs na hasło dopingujące podczas Euro 2012

  · Pokazowy mecz tenisa stołowego i badmintona

  · Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców

  · Konkurs „Zdrowy Styl Życia”

  W ramach Dnia Sportu Szkolnegoodbył się konkurs „Zdrowy styl życia”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkurencjach - rozwiązywali test i krzyżówkę dotyczące zdrowego stylu życia, rysowali plakat oraz układali hasło, wiersz lub piosenkę promujące zdrowie. Kalambury – to konkurencja, która zakończyła nasz konkurs. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 3 TE (Sebastian Zbiciak i Marek Pałac), drugie miejsce – 3 TEH (Radosław Jędrzejewski i Michał Stawinoga), trzecie – 1 T (Jarosław Szalast i Szymon Wróbel). Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców „Euro Lubartów 2012”, w którym wzięło udział 16 drużyn chłopców i 2 drużyny dziewcząt. Zespoły przyjęły nazwy europejskich drużyn biorących udział w Euro 2012. Wygrała reprezentacja Francji – klasa pierwsza Technikum Budowlanego.

  W Święcie Sportuaktywnie uczestniczyło ok. 350 osób, pozostali uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami dopingowali kibicując zaangażowanym reprezentacjom klas.

  Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, a dodatkowo wśród obecnych uczniów zostały rozlosowane nagrody rzeczowe związane z EURO 2012.

  Nagrody i dyplomy dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram