"Polubić matematykę" - finał etapu powiatowego

Opublikowane 25.04.2012
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Po raz drugi w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie został przeprowadzony konkurs matematyczny „Polubić matematykę”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół średnich z powiatu lubartowskiego.

  Na początku kwietnia w każdej ze szkół został przeprowadzony pierwszy etap konkursu. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w etapie szkolnym zmierzyli się 24 kwietnia 2012 roku w finale. Zadania konkursowe dotyczyły funkcji i ich zastosowań. Organizatorów zaskoczył poziom konkursu. Tylko jeden punkt zadecydował o wygranej w konkursie.Swój sukces z poprzedniego roku powtórzył Konrad Kowalak z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.Kolejne miejsca zdominowali uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Na drugim miejscu, zdobywając taką samą ilość punktów, ulokowali się Karol Jurasiński i Jakub Kurlak, zaś trzecie miejsce zajął Tomasz Wróbel.

  W finale konkursu wzięli jeszcze udział Anita Siepsiak i Krystyna Wielgus (Zespoł Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie), Adrianna Wronowska i Kinga Malesa (II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie), Anna Bylina i Grzegorz Kulik(Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku) oraz Kamil Bronisz i Michał Cybul (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie).

  Organizatorzy konkursu (Katarzyna Marciniak, Luiza Matyjaszczyk-Osior, Barbara Zalewska) dziękują zarówno uczniom jak i ich nauczycielom za zainteresowanie i duże zaangażowanie w konkursie.

  K. Marciniak,  L. Matyjaszczyk-Osior,  B. Zalewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram