Podsumowanie szkolnego roku sportowego 2011/2012 w RCEZ

Opublikowane 26.06.2012
Autor Ilona Puła
  • Rok szkolny 2021-2022

  •  

  • Galerie

  •  

  • Kronika szkoły

  • W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w cyklu 27 turniejów w 33 kategoriach.

    Na zawody z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego wyjeżdżaliśmy do Puław, Dęblina, Ryk, Kocka, Ostrowa Lubelskiego i Kocudzy.

    Najlepsze wyniki uczniów RCEZ w zawodach z cyklu „Licealiada 2011/2012":

    Biegi przełajowe – indywidualnie:

    w kategorii chłopców starszych:        I. miejsce Przemysław Kreps 3TM

    III. miejsce Przemysław Kępa 3TE

    w kategorii chłopców młodszych:     II. miejsce Marek Gruba 1TB

    III. miejsce Damian Czeladka 1TB.

    Sztafetowe biegi przełajowe:

    II. miejsce w powiecie i V. miejsce w rejonie.

    Piłka siatkowa:

    chłopców:       II. miejsce w powiecie

    dziewcząt:       III. miejsce w powiecie.

    Tenis stołowy – indywidualnie:

    dziewcząt:       Patrycja Matejczuk 4TH – I. miejsce w powiecie

    Żaneta Onyszko 2TEK – III. miejsce w powiecie

    chłopców:       Przemysław Powroźnik 1Z – II. miejsce w powiecie, IV. miejsce w rejonie, IX-XII w województwie.

    Tenis stołowy drużynowy:

    dziewcząt:       I. miejsce w powiecie

    chłopców:       I. miejsce w powiecie.

    Liga lekkoatletyczna – chłopcy: II. miejsce w powiecie, V. w rejonie.

    Koszykówka:

    dziewcząt:       III. miejsce w powiecie

    chłopców:       II. miejsce w powiecie.

    Zawody wędkarskie:

    drużynowo:     I. i II. miejsce w powiecie

    indywidualnie: Sebastian Strojek 3A – I. miejsce w powiecie

    Konrad Walczewski 3TB – II. miejsce w powiecie.

    Halowa piłka nożna chłopców – II. miejsce w powiecie.

    Zawody spoza kalendarza SZS:

    I miejsca:

    • Ogólnopolskie Biegi Uliczne – XVIII „Biegi Lewarta” – w klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych.
    • V Turniej Halowej piłki nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

    II miejsca:

    • I Mityng LA o puchar Starosty Lubartowskiego: bieg na 1000m – Przemysław Kreps 3TM, bieg na 400m – Marek Gruba 1TB.
    • I Turniej Piłki ręcznej o puchar dyrektora ZS nr 2.
    • Turniej Piłki siatkowej drużyn mieszanych.

    III miejsca:

    • II Turniej Piłki nożnej o puchar dyrektora ZSP w Niemcach.
    • I Mityng LA o puchar Starosty Lubartowskiego: bieg na 1000m – Adam Mitura 2WA, skok w dal – Rafał Iwan 2WA.
    • Bieg Papieski – drużynowo.

    Konkursy i turnieje przeprowadzone podczas Święta sportu szkolnego 2012:

    Konkurs Wiedzy o Sporcie - organizator mgr Marzena Lech.

    I. miejsce – klasa 3TE (Mateusz Marzęta, Mateusz Rzechuła, Paweł Pyra - suma punktów 56)

    II. m. – klasa 1T (Szymon Wróbel, Dawid Bodzak, Radosław Barwiński – suma punktów 52)

    III. m. – klasa 2T ( Adrian Puchacz, Grzegorz Bogusz, Karol Gryzio, Jakub Gniewek – suma punktów 46).

    Mistrzostwa Szkoły w warcaby i szachy – opiekun mgr Bogdan Lech.

    Szachy:

    I. miejsce - Przemysław Brzozowski 2TE,

    II. m. - Patryk Prażmo 1T,

    III. m. Wojciech Stasiak 1T.

    Warcaby chłopcy:

    I. miejsce - Mateusz Pasik 3A,

    II. m. - Łukasz Kobyłka 1TM,

    III. m. -  Emil Namiota 1T.

    Warcaby dziewczęta:

    I. miejsce - Diana Szczęch 2S,

    II. m. - Magda Siwek 3TEH,

    III. m. - Monika Niebrzegowska 2S.

    Turniej Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców „Euro Lubartów 2012” – organizatorzy: mgr Tomasz Kozioł, mgr Paweł Onyszko.

    Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców „Euro Lubartów 2012” w którym wzięło udział 16 drużyn chłopców i 2 drużyny dziewcząt, razem około 144 uczniów. Zespoły przyjęły następujące nazwy europejskich drużyn biorących udział w Euro 2012: Portugalia-1B, Ukraina-2TM, Holandia-3TE, Anglia-3TB, Irlandia-1T, Andora-2TE, Szwecja  -1H, Hiszpania-1Z, Czechy-1TEK, Włochy-3TEH, Niemcy-1TE, Grecja-1TM, Polska-3A, Rosja-2T, Francja-1TB, Chorwacja-3T.

    W ćwierćfinale zagrały 4 drużyny:

    PORTUGALIA - ANDORA   0:3

    NIEMCY -  FRANCJA          1:5

    Mecz o III miejsce:

    PORTUGALIA – NIEMCY    2:0

    Finał:

    ANDORA – FRANCJA         0:0 (w karnych 1:2)

    Turniej wygrała klasa pierwsza Technikum Budowlanego (Francja).

    Konkurs Wiedzy o Euro 2012 – organizator mgr Leszek Sienkiewicz.

    Kibice odpowiadali na pytania związane z turniejem piłkarskim EURO 2012 przygotowane przez prowadzącego quiz. Za poprawną odpowiedź otrzymywali nagrody w postaci słodyczy i owoców.

    Konkurs na plakat o tematyce fair play – organizatorzy nauczyciele wf.

    I. miejsce – kl. 1TEK (praca zespołowa)

    II. m. – kl. 2s (praca zespołowa)

    III. m. – kl. 1z (Piotr Wójtowicz).

    Pokazowy mecz tenisa stołowego i badmintona – opiekun mgr Leszek Sienkiewicz.

    Tenis stołowy:

    Zagrali mistrz szkoły Łukasz Reszka z kl. 3TM z v-ce mistrzem szkoły Przemysławem  Powroźnikiem z kl. 1z.

    Badminton:

    Zagrali mistrz szkoły Bartek Kamiński z nauczycielem wf Leszkiem Sienkiewiczem.

    Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców – organizatorzy mgr Eliza Gradzińska i mgr Grzegorz Gradziński.

    W zawodach wzięło udział 36 zawodników. Rozegrano 3 mecze do dwóch wygranych setów, w secie do 25 pkt., w przypadku braku rozstrzygnięcia 3. set do 15pkt.

    Wyniki spotkań:

    BUDOWLAŃCY   vs.  RESZTA RCEZ       1:2       (25:15, 14:25, 10:15).

    (Zespół budowlańców reprezentowały klasy: 1TB, 1t i 2t).

    KLASY PIERWSZE  vs.  RESZTA RCEZ   1:2 (22:25, 29:27, 14:16).

    (Zespół klas pierwszych reprezentowały klasy: 1TB, 1t, 1TM i 1TEK).

    ZAGROŻENI  Z MATEMATYKI  vs.  TĘGIE UMYSŁY Z MATEMATYKI 0:2 (19:25, 22:25).

    Przewodniczący Zespołu przedmiotów w-f i p-o

    mgr Grzegorz Gradziński

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram