Konkurs matematyczny

Opublikowane 16.02.2012
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Konkurs „Matematyka w technice dla technika” - etap FINAŁOWY


  Dnia 15 LUTEGO 2012 roku w Auli im. Papieża Jana Pawła II Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki odbył się ETAP FINAŁOWY (okręgowy) konkursu matematycznego „Matematyka w technice dla technika”, który zorganizowany został po raz drugi przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie oraz Zespół Szkół nr 3, pod patronatem oraz we współpracy z Politechniką Lubelską.

  Etap finałowy polegał na samodzielnym rozwiązaniu pięciu zadań otwartych pod opieką Finałowej Komisji Konkursowej. Zadania obejmowały całą podstawę programową z matematyki (zakres podstawowy) oraz zagadnienia dotyczące zastosowania wzorów Viete’y (funkcja kwadratowa) oraz zadania związane z parametrem i wartością bezwzględną.

  Naszą szkołę reprezentował uczeń czwartej klasy Technikum Elektronicznego

  - Kamil Czarnota -

  zwycięzca dwóch poprzednich etapów: etapu szkolnego oraz międzyszkolnego.

  Uroczyste zakończenie Konkursu, na którym zostaną ogłoszone wyniki II edycji konkursu oraz wręczone dyplomy i nagrody, odbędzie się na początku marca. Do tego czasu pozostaje Nam cierpliwie czekać i trzymać kciuki za Naszego reprezentanta. Nagrodą główną w konkursie jest prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na wybranym kierunku Politechniki Lubelskiej.

  Luiza Matyjaszczyk-Osior

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram