Etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Opublikowane 20.12.2011
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - nasi uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursu

  Dnia 16 grudnia 2011r. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jego organizatorami byli: Wydział Politologii UMCS w Lublinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Spotkali się w nim uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubartowskiego w tym i uczniowie naszej szkoły, którzy pokonali etap szkolny.

  28 października 2011r.- w naszej szkole odbył się I etap konkursu. Udział w nim wzięło 21 uczniów z klas technikum zawodowego. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się osoby z największą ilością uzyskanych punktów, co dało im możliwość dalszej rywalizacji.

  Wśród najlepszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do III etapu - wojewódzkiego konkursu, znaleźli się: Radosław Jędrzejewski z 3 klasy technikum ekonomicznego i Jakub Wójcik z 4 klasy technikum budowlanego. Uczestnicy II etapu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Starostwo. Odebrali je osobiście z rąk starosty lubartowskiego pana Fryderyka Puły.

  Na co dzień, nasi uczniowie, oprócz przedmiotów ogólnokształcących uzupełniają wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych, a w czwartej klasie zdają maturę i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Mimo tych obciążeń, konkurują na równi z uczniami liceum ogólnokształcącego.

  Warto wspomnieć, że szkoła prowadzi naukę w zawodach: technik budownictwa, technik handlowiec, technik ekonomista, technik elektronik i technik mechanik.

  Doceniamy i wspieramy naszych uczniów, którzy znaleźli czas na przygotowanie się do konkursu. Życzymy im wielu dalszych sukcesów w nauce, a Radkowi i Jakubowi pomyślności na etapie wojewódzkim konkursu.

  Opracowanie: Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram