II Noworoczny Turniej Piłki Halowej Dziewcząt rozegrany

Opublikowane 27.01.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Już po raz drugi 18.01.2013r w ZS NR 2 w Lubartowie odbył się Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS NR 2. Tym razem do rywalizacji w turnieju stanęły również uczennice naszej szkoły. Na zaproszenie organizatora odpowiedziały więc szkoły: ZS Rolniczych w Kijanach – opiekun kol. Magdalena Kasprzyk i RCEZ Lubartów – opiekun kol. Marzena Lech. Organizator wystawił dwie drużyny - ZS NR 2 I i ZS NR 2 II – opiekunem obu drużyn był kol. Marek Kitliński.

  Zawody sędziowali sędziowie młodzieżowi będący uczniami z Zespołu Szkół NR 2.

  Organizator wraz z opiekunami drużyn ustalili sposób przeprowadzenia spotkań. Drużyny zagrały mecze systemem ,,każdy z każdym”. Mecze trwały 2x8 min.

  Wszystkie mecze były bardzo zacięte, ale odbywały się zgodnie z zasadami „ fair play”. Cały turniej udowodnił, że piłka halowa w wykonaniu dziewcząt potrafi być widowiskowa i wzbudzać wiele pozytywnych emocji.

  W całym turnieju nie padło zbyt wiele bramek. Dla naszego zespołu jedyną bramkę, ale bardzo efektowną zdobyła Sitkowska Oktawia.

  Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco :

  RCEZ  -  ZS NR 2 I

  0 : 2

  ZS KIJANY – ZS NR 2 II

  0 : 2

  ZS NR 2 I  - ZS NR 2 II

  2 : 0

  RCEZ  - ZS KIJANY

  0 : 2

  RCEZ  - ZS NR 2 II

  1 : 3

  ZS NR 2 I – ZS KIJANY

  2 : 1

  Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Ewelina Ściuba z ZS NR 2 w Lubartowie, zaś najlepszą zawodniczką również uczennica ZS NR 2 – Katarzyna Kusyk.

  Klasyfikacja końcowa :

  I msc

  ZS NR 2 I w Lubartowie

  II msc

  ZS Rolniczych w Kijanach

  III msc

  ZS NR 2 II w Lubartowie

  IV msc

  RCEZ Lubartów

  RCEZ Lubartów reprezentowały :

  WOJTYL ŻANETA 1S, SKRZYPIEC RENATA 1S, SITKOWSKA OKTAWIA 1S, SAJDŁOWSKA MARTA 1WA, HABROS MILENA 1WA, KUNA KAROLINA 2TEK, MICHALAK IWONA 2TEK, WIEJAK MARTYNA 2TEK, MAJCHRZAK GABRIELA 2TEK.

  Podsumowując turniej naszym dziewczętom należą się brawa za ambitną walkę w każdym spotkaniu. Biorąc udział w takich turniejach i  zdobywając doświadczenie sportowe są przykładem, że nie zawsze liczy się tylko wygrana , ale dobra zabawa i propagowanie zasad ,,fair play”.

  opracowała Marzena Lech

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram