Zwycięstwo Jakuba Kudło z kl. 1TE w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Opublikowane 21.03.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Pierwsze miejsce w powiatowych eliminacjach XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zajął Jakub Kudło z klasy pierwszej technikum elektronicznego.

  Konkurs został przeprowadzony 20 marca 2013r. w Bursie Szkolnej w Lubartowie w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Eliminacje miały za zadanie wyłonić po 1 osobie z każdej grupy, która będzie reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

  Zwycięzca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w części pisemnej zdobył 19 punktów. W części ustnej, bardzo dobrze odpowiadając na 4 pytania zawarte w wylosowanym przez siebie zestawie, dostał najwięcej punktów ze wszystkich uczestników – 10 (maksymalnie można było zdobyć 12 punktów).

  Kuba już po raz piąty bierze udział w Turnieju Pożarniczym – wcześniej jako uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum docierał do eliminacji powiatowych. Teraz jako uczeń technikum zawodowego odniósł ogromny sukces i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

  Kuba odebrał gratulacje, nagrodę rzeczową i dyplom z rąk Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły. „Warto było wygrać” – stwierdził Kuba – nagrodą rzeczową był tablet.

  Eliminacje wojewódzkie są przewidziane na kwiecień br.

  Eliza Gradzińska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram