Zakończenie roku szkolnego klas programowo najwyższych ZSZ

Opublikowane 18.06.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 15 czerwca 2012r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas programowo najwyższych Zasadniczych Szkół Zawodowych. Dyrekcja Szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele, młodsze koleżanki i koledzy pożegnali tegorocznych absolwentów. Dzień ten zamyka w ich życiu pewien etap, ale otwiera jednocześnie szereg nowych możliwości. Współczesny rynek pracy poszukuje wykwalifikowanych pracowników, a takimi są nasi absolwenci szkoły zawodowej.

  Apel prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Rola. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, głos zabrała Pani Dyrektor Hanna Borzęcka, która powitała przybyłych gości Starostę Powiatu Lubartowskiego Pana Fryderyka Pułę oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Katarzynę Czubacką. Przemówienie Pani Dyrektor wypełniły życzenia sukcesów na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, bo to uzyskanie certyfikatu otworzy nowe możliwości zarówno dalszej nauki, jak i otrzymania satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Podziękowała także nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie w edukację i wychowanie młodzieży.

  Goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością również skierowali wiele ciepłych słów do uczniów kończących szkołę. Starosta Powiatu Pan Fryderyk Puła podkreślił ważność kształcenia zawodowego w obecnym czasie i dziękował nauczycielom, w szczególności praktycznej nauki zawodu, za przekazywanie wiedzy i umiejętności. Pani Katarzyna Czubacka życzyła powodzenia na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Głos zabrał również ksiądz Marcin Flasiński, który gratulował uczniom sukcesu, jakim jest ukończenie szkoły.

  W imieniu absolwentów wystąpiła uczennica z klasy 2 S Edyta Komar. Podziękowała nauczycielom za trud przekazywania wiedzy oraz wiele cennych rad. Zapewniła nas, że większość absolwentów nie zamierza rozstawać się z naszą szkoła, gdyż będą kontynuowali naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.

  Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia w zakresie praktycznej nauki zawodu. Natomiast upragnione świadectwa ukończenia szkoły wręczyli wychowawcy podczas spotkań w salach lekcyjnych.

  Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Wśród tematów rozmów pojawiły się plany na przyszłość. Niektórzy zamierzają rozpocząć pracę zawodową, którą chcą łączyć z dalszą nauką, inni wspominali o założeniu własnej firmy.

  Życzymy im powodzenia w realizacji planów i marzeń!

  Warto podkreślić, że wraz z nowym rokiem szkolnym, rozpoczyna się nowa era kształcenia zawodowego. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie otwiera szereg nowych kierunków kształcenia zawodowego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobyciem zawodu do naszej szkoły.

  Galeria>>

  Opracowanie: Edyta Konior, Hanna Kural

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram