Zajęcia inaczej 2014

Opublikowane 06.03.2014
Autor Grzegorz Danił
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 05 marca 2014r. w ramach wycieczki programowej z przedmiotu ,,urządzenia elektroniczne’’ młodzież czwartej i trzeciej klasy Technikum Zawodowego w zawodzie technik elektronik z RCEZ zwiedziła siedzibę TV Lublin.

  W szkole zagadnienia dotyczące emisji sygnałów telewizyjnych, realizacji programów oraz wyposażenia studiów emisyjnych i reżyserskich omawia się ,,na sucho’’, tzn. sama teoria z podręcznika, zero praktyki. Parę godzin spędzonych w siedzibie TV Lublin pozwoliło uzyskać praktyczne spojrzenie na te zagadnienia. Młodzież dokładnie przyjrzała się nowoczesnemu sprzętowi, w jaki wyposażone są studia, dowiedziała się, jak realizuje się programy telewizyjne i jak ważną rolę pełni oprócz reżysera operator dźwięku i oświetlenia.

  W ośrodku TV uczniowie poznali zasady pracy i obsługi nowoczesnych kamer. Dowiedzieli się, że w lubelskiej telewizji nagrywany jest jeden z popularnych teleturniejów, a mianowicie ,,Jeden z dziesięciu”.

  Po wycieczce programowej w ramach edukacji kulturalnej młodzież udała sie do kina na film „Jack Strong” przedstawiający biografię pułkownika Kuklińskiego.

  Elżbieta Bujek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram