XXV Olimpiada Teologii Katolickiej „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”

Opublikowane 08.12.2014
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 4 grudnia 2014 roku  odbył się w naszej szkole I etap XXV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „ Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”. Adresatami olimpiady są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, zaś organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Olimpiada ta organizowana jest w RCEZ piąty raz.  W tegorocznym etapie szkolnym wzięło udział 29 uczniów z następujących klas technikum: 1TEK, 1TB, 1TE, 2TEK, 3TB, 3TH.

  Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test wyboru połączony z pytaniami otwartymi przez  45 minut. Mogli oni z niego uzyskać maksymalnie 63 punkty. Tematyka XXV Olimpiady Teologii Katolickiej obejmowała zagadnienia teologiczne, biblijne i liturgiczne związane z sakramentami: namaszczenia chorych, pokuty i pojednania oraz Eucharystią.

  Zwycięzcami szkolnego etapu XXV Olimpiady Teologii Katolickiej zostały dwie uczennice klasy 3TH: Topyła Paulina – zdobyła 43 punkty i zajęła I miejsce oraz Paśnik Katarzyna – zdobyła 41 punkty, zajmując II miejsce.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na etapie diecezjalnym, który odbędzie się w marcu 2015 roku w Lublinie.

  Galeria>>

  Anna Pankowska - Słomka

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram