Wyróżnienie w konkursie „Żydzi w naszej pamięci”.

Opublikowane 10.06.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Praca historyczna naszych uczennic wyróżniona certyfikatem w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu pt: „Żydzi w naszej pamięci”.

  Esej Emilii Kozieł z klasy 2 Tek i absolwentki technikum ekonomicznego Klaudii Roli został nagrodzony certyfikatem przez organizatorów konkursu Fundacji Wiedza i Praktyka oraz partnerów naukowych Muzeum Historii Żydów Polskich i Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

  Celem ósmej edycji konkursu było: kształtowanie świadomości narodowej młodzieży na podstawie tradycji i wiedzy, a nie urazów i resentymentów, ukazywanie, że doświadczenia historyczne narodów wpływają na mentalność kolejnych pokoleń i są podstawą ich własnego systemu wartości społecznych, propagowanie postawy nacechowanej tolerancją i otwartością na różne opinie i doświadczenia, zachęcenie młodzieży do podjęcia samodzielnych poszukiwań badawczych.

  Emilia i Klaudia przygotowały pracę pt: „Ślady zamieszkiwania Żydów w mojej okolicy” dotyczącą współistnienia dwóch narodów w okolicach Kamionki od XVI wieku aż do czasów obecnych.

  http://wiedzaipraktyka.pl/public/2012_2013_certyfikaty_szablon.pdf

  Serdecznie gratulujemy!

  Opiekun konkursu: Dorota Bułgajewska- Muzyka

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram