Wyjazd na Drzwi Otwarte UMCS w Lublinie

Opublikowane 13.03.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
  • Brak kategorii
 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 9.03.2018 roku klasa 4 TE (i czworo uczniów z klasy 4TB i 4TH)  uczestniczyła w wyjeździe do Lublina. Wycieczka miała charakter dydaktyczny i związana była z przygotowaniem do egzaminu maturalnego oraz poznaniem przebiegu procesu rekrutacji na studia wyższe. Pobyt rozpoczęto od obejrzenia wnętrza Akademickiego Centrum Kultury „CHATKA ŻAKA”. W holu głównym znajdowały się stanowiska prezentujące oferty edukacyjne dwunastu wydziałów Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Następnie młodzież miała okazję wysłuchać przemówienia Rektora UMCS prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego. W dalszej kolejności grupa wzięła udział w multimedialnej prezentacji oferty edukacyjnej, która odbyła się w Sali Widowiskowej Inkubatora Medialno – Artystycznego. Jak się dało zaobserwować, przebywanie w akademickim studiu dziennikarskim, robiło duże wrażenie. Kolejno, uczniowie mieli szansę spotkać się z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wówczas omawiano ważne zagadnienia związane z egzaminem maturalnym z matematyki i języka obcego nowożytnego. Niektórzy w tym czasie udali się do Kawiarenki naukowej, w której mieli okazję bezpośrednio porozmawiać z naukowcami UMCS. Następnie młodzież wzięła udział w wycieczce po kampusie. Podczas jej trwania pani przewodnik nie tylko pokazywała poszczególne obiekty, ale także przybliżała historię ich powstania i podkreślała wartość modernistycznych rozwiązań architektonicznych. Na koniec grupa udała się do PLAZY do kina Ciemna City, by obejrzeć nietuzinkowy film - Nieznajomi. Ofiarowanie.

  W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że już trzymamy kciuki za pomyślny przebieg majowych egzaminów oraz za trafne wybory naszych uczniów.

  Iwona Mocior, Elżbieta Rola

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram