Wyjazd edukacyjny klasy 4TB

Opublikowane 24.10.2014
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 23 października 2014r. klasa 4 TB uczestniczyła w wyjeździe do Lublina. Wycieczka miała charakter dydaktyczny i korespondowała z realizowanymi na lekcjach języka polskiego i historii treściami dotyczącymi II wojny światowej. Pobyt rozpoczęto od zwiedzania ekspozycji w Państwowym Muzeum na Majdanku. Kolejno młodzież miała okazję obejrzeć obiekty poobozowe: bramę wejściową, sektor SS, makietę obozu, łaźnię, komory gazowe, buty ofiar Aktion Reinhardt, plac selekcyjny, wystawę historyczną Więźniowie Majdanka, barak 14. i 15. - Warunki bytowe, krematorium oraz rowy egzekucyjne. Jak się dało zaobserwować uczniowie byli wstrząśnięci tym, co zobaczyli. Dodatkowo przykuły ich uwagę fakty i ciekawostki, które podawała pani przewodnik. Jak wspominali - nie sądzili, że obecność w miejscu kaźni wywrze na nich aż takie wrażenie.

  Następnie grupa udała się do Multikina, by obejrzeć film Miasto 44 Jana Komasy (opowieść o miłości i odwadze w czasie Powstania Warszawskiego). Na zakończenie trzeba podkreślić, że wyjazd był przepełniony trudnymi - jednak koniecznymi, by lepiej rozumieć historię Polski - treściami.

  Iwona Mocior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram