Wycieczka klas 4 TB i 2 TB

Opublikowane 02.10.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • p

  Dnia 2.10.2012 uczniowie klas 4 TB oraz 2 TB kształcący się w zawodzie technik budownictwa uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na budowę drogi ekspresowej S17 (węzeł Sielce).

  To właśnie na przyszłym węźle Sielce będą krzyżowały się dwie drogi ekspresowe prowadzące do Lublina: S17 od Warszawy i S12 z centralnej części Polski. Tutaj będzie można szybko i bezkolizyjnie, jadąc od strony Puław, zjechać w kierunku Lublina lub stolicy kraju.

  Dodatkowo droga krajowa nr 17 (przyszła droga ekspresowa S17), będąca elementem transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T, to jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych województwa lubelskiego, gdyż biegnie w kierunku południowo - wschodnim, do przejścia granicznego w Hrebennem na granicy polsko - ukraińskiej.

  Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się i zobaczyć, że budowa S17 to nie tylko nawierzchnia, mosty, wiadukty drogowe, przepusty, kładki i węzły. To także setki kilometrów kabli, rur, światłowodów, sieci gazowych a także przejść dla zwierząt.

  Dzięki uprzejmości firmy MOTA Engil Central Europe oraz kierownika budowy Pana Jerzego Sowy, uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi i innowacyjnymi technologiami wykorzystywanymi przy budowie obiektów oraz zapoznać się z pracą wykonywaną na różnych etapach budowy.

  Opiekun: Jolanta Sowa

  Wizualizacja S17 od węzła Sielce do węzła Bogucin

  http://www.gddkia.gov.pl/pl/v/wizualizacja-s17-od-wezla-sielce-do-wezla-bogucin

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram