Uczniowie Technikum Zawodowego zwycięzcami powiatowych eliminacji konkursu plastycznego

Opublikowane 08.01.2016
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Nieoceniony wpływ Straży Pożarnej na bezpieczeństwo ludzi ukazali w pracach plastycznych uczniowie naszej szkoły, Dominik Grabowiec z klasy 3 TE i Eryk Symbor z klasy 3 TB.  Panowie zostali zwycięzcami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom”, a ich prace zostaną przekazane na eliminacje wojewódzkie.

  Konkurs, już po raz kolejny organizowany przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski oraz Zarządy Oddziałów Związku, miał zainteresować młodych ludzi ochroną przeciwpożarową, działaniem jednostek ratowniczych podczas klęsk żywiołowych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz historią pożarnictwa. Nasi uczniowie wykonali prace plastyczne, które doskonale oddawały zaangażowanie i poświęcenie strażaków w ich codziennej, trudnej i niebezpiecznej pracy. Eryk przedstawił strażaków wynoszących nieprzytomną kobietę z płonącego budynku. Jego rysunek doskonale wyrażał dramatyzm sytuacji i emocje towarzyszące takim tragediom. Dominik za pomocą techniki kolażu, połączenia rysunku z wyciętymi fragmentami fotografii, zaprezentował działanie straży pożarnej podczas wypadków i kolizji drogowych. Ciekawe pomysły i niezwykle precyzyjne wykonanie prac pokazują, że młodzi ludzie podziwiają i doceniają działalność służb pożarniczych.

  Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję, że kolejny etap konkursu okaże się równie szczęśliwy, a ich prace znajdą się  piątce najlepszych, które zakwalifikują się do finału.

  Joanna Lipska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram