Uczniowie RCEZ laureatami Wojewódzkiego Konkursu Literacko- Plastycznego „Zwyczaje i obrzędy naszych dziadków”

Opublikowane 07.12.2014
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczniowie RCEZ zostali laureatami w kategorii literackiej i plastycznej w wojewódzkim konkursie regionalnym zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

  Anna Włoch z klasy 2 TEk i Oliwia Bocian z klasy 1TEk zajęły ex aequo III miejsce w kategorii literackiej konkursu, Agnieszka Iwanek z klasy 3 TEk otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii, zaś Alan Aftyka z klasy 3 TB zajął III miejsce w kategorii plastycznej konkursu.

  Konkurs skierowany był do osób zainteresowanych historią regionalną swojej „małej ojczyzny”, znających jej wartość, dbających o przekazywanie tych cennych wartości innym oraz wyróżniających się świadomością przynależności kulturowej do własnego regionu. Prace naszych uczniów świadczą o niezwykłej wrażliwości ich autorów na dziedzictwo własnego regionu, które wzbogaca polską kulturę i jest doskonałą promocją naszej „małej ojczyzny”.

  Opiekunem uczniów w konkursie była pani Dorota Bułgajewska- Muzyka.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram