Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 na wycieczce do Inspektoratu ZUS w Lubartowie

Opublikowane 26.04.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 24 kwietnia 2018r. uczniowie drugiej klasy wielozawodowej kształcącej w zawodzie fryzjer, stolarz i mechanik pojazdów samochodowych z Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 uczestniczyli w wycieczce programowej do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Lubartowie.

  Uczniowie zapoznali się z pracą w Sali Obsługi Klientów.  Poznali także zasady i sposoby obsługi interesantów przychodzących w różnych sprawach do Zakładu. Sala jest w pełni skomputeryzowana, dzięki temu klienci są sprawnie obsługiwani i zapobiega to tworzeniu się kolejek. Dzięki specjalnemu urządzeniu zainstalowanemu u wejścia do Zakładu, interesanci mają także możliwość przekazywania dokumentów przez całą dobę. Uczniowie dowiedzieli się też, jak obsługiwana jest rejestracja i rozliczenia ubezpieczonych i płatników składek ubezpieczeniowych. W przyszłości nasi absolwenci będą podejmować pracę w swoich zawodach, jak też mogą zdecydować się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, stąd również informacje dotyczące obsługi przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą wzbudziły ich zainteresowanie.

  Tematyka ubezpieczeń realizowana jest na przedmiocie podstawy przedsiębiorczości, ale dla uczniów spotkanie z pracownikami Zakładu pozwoliło na przypatrzenie się z bliska ich pracy w trakcie obsługi klientów.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram