Uczennica RCEZ w ogólnopolskim finale TWiUHM!

Opublikowane 30.03.2015
Autor Grzegorz Danił
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Zawiłości ortograficzne i gramatyczne języka polskiego potrafią przysporzyć niemałych trudności nawet rodzimym użytkownikom polskiej mowy. Sprawne posługiwanie się językiem jest bowiem niezwykle skomplikowane i wymaga regularnych ćwiczeń oraz stałego doskonalenia umiejętności i pogłębiania wiedzy, by choć odrobinę zbliżyć się do ideału.

  Dzisiejsza rzeczywistość nazywana jest epoką zmierzchu piśmiennictwa i zaniku kultury słowa, dlatego tak ważna jest popularyzacja dbałości o nasze największe dobro narodowe, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Poprawna pisownia, znajomość reguł gramatycznych, stylistycznych i szeroko pojęta kultura wypowiedzi powinna być doceniana i propagowana we wszystkich środowiskach, tym bardziej w szkole.

  III Wojewódzki Konkurs Poprawności językowej ,,Mówię i piszę po polsku” pozwolił wyłonić wśród uczniów naszej szkoły prawdziwych znawców języka. W pierwszym etapie udział wzięło trzydzieścioro uczniów, a Joanna Mańko z klasy 3 LODs i Angelika Woźniak z klasy 3 TH zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

  Zgodnie z regulaminem 64 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów w eliminacjach okręgowych przeszło do finału. Naszą szkołę w zawodach okręgowych, które odbyły się 11.03.2015r. w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie reprezentowały uczennice: Angelika Woźniak i Paulina Topyła z klasy 3TH.

  Angelika otrzymała tytuł Finalisty Turnieju, który uprawnia ją do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

  Finał ogólnopolski Turnieju zaplanowano na 16-17 kwietnia 2015r. w Koszalinie.

  Angelice gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

  Opracowała: Marzena Foltyn

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram