Sukces uczniów Technikum Zawodowego w konkursie „Rok przed dyplomem"

Opublikowane 23.05.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo uczniów w Lubelskiem Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „ Rok przed dyplomem”. Oficjalne wyniki konkursu ogłoszono 22 maja. Paweł Sowa z klasy 3TB zajął III miejsce w zawodzie technik budownictw , Kamil Dębowczyk z klasy 3TE otrzymał wyróżnienie w zawodzie technik elektronik, a Michał Kaczan z klasy 3TM wyróżnienie w zawodzie technik mechanik.

  W Lublinie w Zespole Szkół Energetycznych w dniu 18.05.2012r. odbył się II etap VI Lubelskiego Międzyszkolnego Konkursu Zawodowego "Rok przed dyplomem".

  Celem konkursu było zapoznanie uczniów z procedurami egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, pogłębienie znajomości standardów wymagań egzaminacyjnych w wybranych zawodach, doskonalenie prezentowania przez uczniów wiadomości i umiejętności nabytych podczas zajęć edukacyjnych oraz doskonalenie umiejętności rozwiązywania przez uczniów zadań problemowych.

  Uczniowie Regionalnego Centrum Zawodowego w Lubartowie uczestniczyli w konkursie w zawodzie: technik budownictwa, technik elektronik i technik mechanik. W każdym z tych zawodów po trzech najlepszych uczniów etapu szkolnego konkurowało z najlepszymi uczniami szkół z całego regionu.

  W II etapie w sumie uczestniczyło 126 osób z 15 szkół województwa lubelskiego w 10 zawodach technicznych.

  Opiekunami uczniów byli: Elżbieta Bujek (elektronicy), Joanna Wojciechewicz (budowlańcy) i Jarosław Siwiec (mechanicy).

  Gratulujemy!

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram