Sukces uczniów 1TEK w konkursach profilaktycznych w Lublinie

Opublikowane 08.12.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Agape z Lublina, które realizuje zadanie „Wspieranie działań profilaktycznych w zakresie problematyki HIV/AIDS poprzez edukację skierowaną do młodzieży szkolnej klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” w sobotę 5 grudnia w Lublinie reprezentacja klasy 1 Tek w osobach Wiktoria Fiutka, Damian Malaca i Sebastian Kanadys  zajęła 1 miejsce w konkursie wiedzy w zakresu HIV/ ADIS. Głównym celem konkursu było promowanie postaw społecznych wśród młodzieży. Zakres tematyczny obejmował różnice między HIV/ AIDS, diagnostykę i leczenie, drogi  zakażenia  HIV, dane epidemiologiczne oraz fakty i mity o HIV/ AIDS. Grupa odpowiadała na stawiane im losowo pytania o różnym poziomie trudności oraz wykonywała zadanie praktyczne polegające na wykonaniu plakatu o stereotypach. Nagrodą była wejściówka na atrakcje sportowe do MOSIR w Lublinie.

  Tego dnia reprezentacja rywalizowała także w konkursie dotyczącym profilaktyki uzależnień związanej z tematyką szkodliwości dopalaczy i zdobyła II miejsce wraz z nagrodami rzeczowymi oraz karnetami na kręgielnię. Reprezentacja odpowiadała na pytania: co to są „dopalacze”, jak dopalacze działają na ludzki organizm, jakie występują źródła zagrożeń związanych z sięganiem po dopalacze. Zadanie praktyczne dotyczyło nakręcenia spotu pt „ Żyj bezpiecznie bez dopalaczy”, które wymagało kreatywności uczestników.

  Gratulujemy naszej reprezentacji sukcesu.

  Elżbieta Rola

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram