Studniówka 2015

Opublikowane 03.02.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • ,,Serdeczny druhu przybywaj,

  wesela z nami zażywaj.

  Skończymy o pianiu kura,

  później już tylko …MATURA”.

  Tradycją szkolną jest, iż na sto dni przed maturą uczniowie szkoły średniej spotykają się na wielkim balu, zwanym zwyczajowo studniówką. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej uroczystych wieczorów w życiu każdego ucznia i wydarzenie, które pamięta się przez całe życie.

  Tegoroczny bal maturzystów, który 31 stycznia 2015 roku odbył się w Zajeździe Sosnowe Uroczysko, stał się okazją do wspólnej zabawy Uczniów Technikum Zawodowego i I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Jak wielkie znaczenie dla całej społeczności naszej szkoły miał ten wieczór świadczą nie tylko galowe stroje i piękne fryzury, ale przede wszystkim zaangażowanie i wspólna zabawa, bez jakichkolwiek podziałów.

  Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej Hanny Borzęckiej, która nie kryjąc dumy i wzruszenia, życzyła wszystkim maturzystom, aby radość tego dnia towarzyszyła im także za 100 dni, kiedy to przystąpią do egzaminu dojrzałości.

  Starosta Lubartowski, pan Fryderyk Puła, wyraził głęboką nadzieję, że matura nikomu nie sprawi trudności oraz pogratulował uczniom wyboru szkoły, podkreślając, że mają oni przede wszystkim przygotowanie zawodowe, które w dzisiejszych czasach ma wielką wartość.

  Następnie, w imieniu wszystkich rodziców, przewodniczący Rady Rodziców, pan Krzysztof Szyszak, życzył wszystkim wielu sukcesów i niezapomnianej zabawy do białego rana.

  Uczniowie w swoim wystąpieniu podziękowali dyrekcji szkoły za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy oraz wychowawcom za opiekę przez lata edukacji w szkole. Dyrekcja szkoły oraz wychowawcy: Jadwiga Gębal, Edyta Kozieł, Edyta Konior, Luiza Matyjaszczyk, Joanna Lipska, Alina Zarzycka otrzymali od uczniów symboliczne wiązanki kwiatów. Uczniowie złożyli również podziękowania rodzicom, podkreślając, że to dzięki ich zaangażowaniu mają możliwość uczestniczyć w tym niepowtarzalnym balu. Następnie klasy w towarzystwie swoich wychowawców zaprezentowały układy taneczne do tradycyjnego poloneza, które zostały przygotowane pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Marzeny Lech, Marka Filipiuka, Pawła Onyszki, Włodzimierza Żurka i Tomasza Usowa.  Swój układ przedstawiły kolejno klasy Technikum Zawodowego kształcącego w zawodach: technik mechanik, technik elektronik, technik budownictwa, technik ekonomista oraz słuchacze I Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych.

  Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna pt. „Rewia Cudownej Eksplozji Zachwytu czyli RCEZ SHOW”. Każda klasa zaprezentowała swój „talent”, kreatywność i artystyczną fantazję więc uczestnicy balu stali się świadkami niezapomnianych występów. Usłyszeliśmy niestandardową wokalną aranżację utworów „My Słowianie” i ,,Niech mówią, że…”, pod kierownictwem wybitnego dyrygenta. Obejrzeliśmy prawdziwie gwiazdorski układ taneczny, pokaz sportowych umiejętności oraz kulinarne wyczyny przyszłych masterchefów.

  Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana!
  Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas pozostanie w sercach i pamięci na zawsze, stanie się częścią najpiękniejszych wspomnień, a pozytywny klimat studniówkowy udzieli się naszym maturzystom podczas egzaminów maturalnych…

  Galeria>>

  Opracowały: J. Lipska  i E. Konior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram