„Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” – Katyń 72 lata po zbrodni

Opublikowane 26.06.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Nagrodą dla laureatów jest wycieczka do Miednoje, gdzie znajduje się polski cmentarz wojenny ofiar Zbrodni Katyńskiej. W trakcie tygodniowego objazdu edukacyjnego jego uczestnicy przemierzą ponad 2,5 tysiąca kilometrów i odwiedzą m.in. takie miejsca jak Mińsk, Katyń czy Moskwę.

  Do konkursu zgłosili się: Ferenc Damian i Gruba Marek z 1 TB, Anna Kondracka z 2 TEK, Krupa Edyta i Chelman Karolina z 3TH  oraz Adam Dejko z 3TM.

  Wyniki opublikowane zostaną na stronie IPN w sierpniu.

  Życzymy powodzenia

  Dorota Bułgajewska-Muzyka

  „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” – Katyń 72 lata po zbrodni

  Ostatnim konkursem historycznym zamykamy w tym roku naszą aktywność w dziedzinie historii. To już III edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez IPN Warszawa poświęcona trudnej i bolesnej tematyce Zbrodni w Katyniu. Zadaniem uczestników jest wyszukanie informacji, zdjęć, pamiątek na temat wybranej ofiary katyńskiej i opracowanie w formie kartki z albumu, strony poświęconej wybranemu bohaterowi. Nagrodą dla laureatów jest wycieczka do Miednoje, gdzie znajduje się polski cmentarz wojenny ofiar Zbrodni Katyńskiej. W trakcie tygodniowego objazdu edukacyjnego jego uczestnicy przemierzą ponad 2,5 tysiąca kilometrów i odwiedzą m.in. takie miejsca jak Mińsk, Katyń czy Moskwę.

  Do konkursu zgłosili się: Ferenc Damian i Gruba Marek z 1 TB, Anna Kondracka z 2 TEK, Krupa Edyta i Chelman Karolina z 3TH oraz Adam Dejko z 3TM.

  Wyniki opublikowane zostaną na stronie IPN w sierpniu.

  Życzymy powodzenia DBM

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram