Spotkanie w ramach cyklu: „Zawodowy wizerunek młodego człowieka”

Opublikowane 15.03.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 14 marca 2018 roku uczniowie po raz kolejny spotkali się z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie. Warsztaty poprowadziły Panie Anna Najda i Katarzyna Budzyńska z Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie. Wzięli w nich udział uczniowie klas 2 b, 2 w, 2 hs Branżowej Szkoły Zawodowej I stopnia nr 1.
  Spotkanie dotyczyło zapoznania uczniów z ofertą Urzędu Pracy m.in.: staży zawodowych i dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej.
  Młodzież poznała prawa i obowiązki osoby rejestrującej się w Urzędzie Pracy oraz formy pomocy udzielanej osobom bezrobotnym w ramach aktywizacji zawodowej, dotyczącej w szczególności:
  – zawodów deficytowych i nadwyżkowych na rynku pracy;
  – szkoleń i kształcenia;
  – przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą;
  – rozpoznania indywidualnych trudności w znalezieniu pracy.
  Informacje pozyskane na zajęciach mają ułatwić młodzieży odnalezienie się na rynku pracy, nie tylko jako osoba bezrobotna, ale także w roli przyszłego przedsiębiorcy. Nagrodami dla najbardziej zaangażowanych w zajęcia uczniów były materiały PUP promujące usługi i instrumenty rynku pracy.

  Organizatorzy spotkania: Anna Pankowska-Słomka, Elżbieta Rola, Barbara Smerdel.

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram