Spotkanie młodzieży z przedstawicielami Policji

Opublikowane 27.09.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Odpowiedzialność prawna nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa” pod tym hasłem, jak co roku w naszej szkole 24, 25, 26 września 2012r. odbyły się spotkania przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji z Zespołu ds. Nieletnich pana asp. Grzegorza Mazusia z uczniami klas pierwszych Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej z Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej ( 310 uczniów).

  Podczas spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji. Zostali zapoznani  z prawem dotyczącym wykroczeń nieletnich w sytuacjach kradzieży, bójek, chuligańskich zachowań, jak również w sytuacjach demoralizacji: wagarów, palenia papierosów, tabaki, spożywania alkoholu, środków odurzających. Uczniowie usłyszeli również ostrzeżenia dotyczące należytego korzystania z telefonów komórkowych oraz Internetu, jak również bezpiecznego poruszania się w „sieci”. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała zaproszonego gościa i aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat odpowiedzialności nieletnich za popełnione wykroczenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na  drodze do szkoły i ze szkoły.

  Składamy podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie za pomoc w realizacji spotkania.

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram