Salon Maturzystów 2012

Opublikowane 26.09.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Wielu uczniów kończących w tym roku szkolnym naukę zastanawia się jeszcze nad wyborem przedmiotów zdawanych na maturze czy wyborem kierunku studiów. Niewątpliwie, wysoki wynik egzaminu maturalnego pozwoli dostać się na wymarzony kierunek studiów, którego ukończenie zapewni możliwość podjęcia satysfakcjonującej i przynoszącej wiele sukcesów pracy.

  Aby ułatwić uczniom RCEZ przygotowanie się do egzaminu maturalnego i odpowiedniego wyboru szkoły wyższej dnia 25 września zorganizowano dla trzech klas czwartych Technikum Zawodowego wyjazd na Salon Maturzystów Perspektywy 2012.Gospodarzem tegorocznego Salonu był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

  Celem ogólnopolskiej kampanii organizowanej dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi jest dostarczenie wyczerpującej wiedzy o egzaminie maturalnym i zasadach rekrutacji na studia w roku akademickim 2013/2014.Wyjątkowa formuła Salonu Maturzystów polega na połączeniu prezentacji oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkoły wyższe na kolejny rok akademicki z fachowymi wykładami i prezentacjami na temat egzaminu maturalnego 2013 prowadzonymi przez ekspertów z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

  Nasi uczniowie mieli więc okazję spotkać się z ekspertami OKE w Krakowie i wysłuchać prezentacji dotyczących egzaminów maturalnych, rozwiać swoje obawy i wątpliwości dotyczące egzaminu. Klasy 4 TEH i 4 TE uczestniczyły w spotkaniach "Mapy i inne materiały źródłowe w zadaniach maturalnych z geografii" oraz "Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z WOS-u?".

  Klasa 4 TB pogłębiła swoje wiadomości dotyczące wymagań maturalnych oraz procedur egzaminu maturalnego na takich spotkaniach jak: '' Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z WOS-u?'', ''O stereotypach na egzaminie z języka polskiego'', '' Zrób to! Reklama jako temat prezentacji maturalnej'', ''Mapy i inne materiały źródłowe w zadaniach maturalnych z geografii'' oraz '' Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z fizyki?''.

  Uczniowie mieli także możliwość poznania oferty edukacyjnej wyższych uczelni, m.in. Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Politechniki Warszawskiej,  Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej im. J. Dąbrowskiego w Warszawie oraz uczelni lubelskich: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II , Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji. Stoiska szkół wyższych budziły wielkie zainteresowanie osób planujących dalszą naukę i poszukujących właściwego kierunku studiów.

  Mamy nadzieje, że spotkania w Salonie Maturzystów pomogą uczniom RCEZ opanować stres egzaminacyjny i uzyskać jak najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym.

  Galeria>>

  Agnieszka Sachar

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram