RCEZ wśród najlepszych w województwie z rachunkowości

Opublikowane 10.12.2015
Autor Grzegorz Danił
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczennica Agnieszka Iwanek z klasy 4TEk została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych

  W dniu 9 grudnia 2015r. odbył się Trzeci Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Konkurs był objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Lublin oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

  W Konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów (ok. 50) ze szkół ekonomicznych z Lublina oraz Radzynia, Kraśnika, Puław, Białej Podlaskiej, Chełma, Dęblina, Krasnegostawu, a także z Lubartowa. Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 4Tek – Agnieszka Iwanek i Kinga Dadej, które wygrały w listopadzie eliminacje szkolne Konkursu.

  Konkurs polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań dotyczących rachunkowości. Przy takiej samej liczbie punktów decydował czas rozwiązywania testu. Jak podkreślił Prezes lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Księgowych  Pan Stefan Czerwiński, na sali zebrali się mistrzowie rachunkowości z całego województwa, ale spośród nich trzeba było wybrać najlepszych. I tak Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli Stowarzyszenia Księgowych Polskich oraz Zespołu Szkół Nr 1 wyłoniła 10 laureatów Konkursu. Wśród nich znalazła się nasza uczennica Agnieszka Iwanek.

  Na zakończenie Konkursu rozdano dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom Konkursu oraz dyplomy szkołom biorącym w nim udział.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram