Przyszli przedsiębiorcy rywalizowali na olimpiadzie

Opublikowane 10.12.2015
Autor Grzegorz Danił
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • To ogromna szansa na sprawdzenie swoich umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i wiedzy o aktualnych przepisach i zasadach rządzących rynkiem małych i średnich przedsiębiorstw – tak można opisać szkolny etap Olimpiady z Przedsiębiorczości, który odbył się 3 grudnia 2015 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej.

  Uczniowie mieli nie lada zadanie. Do rozwiązania czekał na nich test składający się z 50 pytań. Na odpowiedź mieli zaledwie 60 minut. Co prawda przygotowane zadania były zadaniami testowymi ale zawodnicy musieli bardzo rozsądnie przemyśleć odpowiedzi, które zaznaczali. Błędna odpowiedź oznaczała ujemne punkty w klasyfikacji końcowej.

  Udział w olimpiadzie uczy podejmować rozsądne decyzje i kształtuje odpowiedzialność swoich decyzji. Zadania były podzielone na dwie grupy, te łatwiejsze, gdzie za prawidłową odpowiedź uczeń dostawał 1 punkt i trudniejsze za 2 punkty.

  Zadania dotyczyły rynku kapitałowego i finansowego. Część pytań związana była z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstw. Nie zabrakło też zagadnień dotyczących Giełdy Papierów Wartościowych oraz rynku pracy.

  Protokół ze szkolnego etapu Olimpiady z Przedsiębiorczości został przekazany do Komisji Okręgowej Olimpiady Przedsiębiorczości w Krakowie. Dopiero po sporządzeniu protokołu ze wszystkich szkół biorących udział w olimpiadzie, Komisja Okręgowa ogłosi listę zakwalifikowanych uczniów do dalszego etapu olimpiady.

  Mariusz Puła

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram