Praca Katarzyny Paśnik wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Regionalistycznym

Opublikowane 22.12.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W Wojewódzkim Konkursie Regionalistycznym pt: „Moja mała ojczyzna” uczennica z klasy 4 TH Katarzyna Paśnik otrzymała wyróżnienie za fotoreportaż pt: "Lubartów dawniej i dziś".

  Konkurs zorganizowany został przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie we współpracy z Wojewódzką Radą Towarzystw Regionalnych.

  Praca w formie prezentacji multimedialnej zawierała unikatowe zdjęcia udostępnione z prywatnej kolekcji przez mieszkańca Lubartowa, zarchiwizowane pocztówki, które zestawione zostały w pracy ze zdjęciami współczesnych obiektów. Dodatkowym atutem pracy były opisy wykonane w oparciu o szkic monograficzny Wandy Śliwiny z 1926 roku odnaleziony przypadkowo w czasie remontu starego domu i udostępniony nam na potrzeby konkursu. Wszystkie zdjęcia współczesnych miejsc i obiektów wykonane zostały przez uczestniczkę konkursu.

  Gratulujemy Kasi wyróżnienia i doceniamy jej zaangażowanie w pielęgnowanie i upowszechnianie tradycji  oraz kultury naszej "małej ojczyzny", która stanowi dla nas wszystkich cenne dziedzictwo naszych przodków.

  Opiekunem uczennicy w konkursie była pani Dorota Bułgajewska- Muzyka.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram