„Poznaj swoje prawa w pracy” - etap szkolny konkursu

Opublikowane 20.11.2014
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Szkolny Komitet Organizacyjny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” informuje, że w dniu 17 listopada 2014 roku został przeprowadzony etap szkolny konkursu. Jest to druga edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy a jego celem popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów. Konkurs ma charakter trzystopniowych zawodów: etap szkolny, regionalny i centralny.

  Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie z klas drugich i trzecich Technikum Zawodowego w zawodzie technik budownictwa, technik mechanik, technik elektronik, technik ekonomista, łącznie 54 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu prawa pracy składający się z 30 – stu pytań. Pytania konkursowe zostały opracowane przez Szkolny Komitet Organizacyjny w oparciu o pytania testowe z centralnej bazy pytań. Uczniowie zostali wyposażeni przez nauczycieli w materiały dydaktyczne ułatwiające im przygotowanie się do konkursu – poradniki „W pierwszej pracy”

  Dwóch uczniów z najwyższą liczbą punktów będzie reprezentowało szkołę  na etapie regionalnym, który zostanie przeprowadzony w terminie do 15 lutego 2015 roku w Lublinie.

  Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy uzyskania jak najlepszych wyników oraz dziękujemy za zainteresowanie i zaangażowanie w pogłębianiu wiedzy z zakresu prawa pracy.

  W imieniu Komitetu Organizacyjnego: Jadwiga Gębal

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram