Ponowny sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

Opublikowane 30.11.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • II Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju. Pozwoliła ona po raz kolejny na ukazanie, że nasi uczniowie nieustannie podążają z duchem czasu i obserwują zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Zmiany te widoczne są w każdej dziedzinie naszego życia, a o znaczeniu i wpływie  mediów nikogo chyba nie trzeba przekonywać.

  Troje uczniów z klasy 3 TB wyraziło swoją opinię na temat funkcjonowania i możliwych kierunków rozwoju tej ogromnie ważnej dyscypliny, przez niektórych zwanej przecież IV władzą. Ich prace literackie poświęcone zagadnieniom komunikacji w erze cyfrowej - Natalia Szubartowska (esej ,,Lubię to...?- raczej nie”), Kamil Libera ( esej ,,Czy jeszcze potrafimy rozmawiać?”) oraz mediów w 2020 roku - Kamil Kurowski (esej ,,Kowalski i jego życie, czyli media  2020 roku.”), zyskały uznanie jury konkursowego. Cała trójka zakwalifikowała się do drugiego, okręgowego etapu Olimpiady, w którym powalczą o miejsce w ,,Złotej dziesiątce” reprezentantów województwa lubelskiego w centralnym etapie konkursu.

  Serdecznie gratulujemy  laureatom i życzymy powodzenia 18 grudnia, kiedy to w II etapie zmierzą się z uczestnikami konkursu z całego województwa na teście z zakresu wiedzy o mediach.

  Joanna Lipska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram