Pożegnanie maturzystów 2013

Opublikowane 27.04.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 26 kwietnia 2013 roku Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej pożegnało tegorocznych absolwentów Technikum Zawodowego i I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Tę jakże miłą uroczystość swą obecnością zaszczycili: Członek Zarządu Powiatu Pan Kazimierz Sysiak i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Czubacka. Po powitaniu wszystkich zebranych przez prowadzących – Karola Rolę i Żanetę Kopeć, głos zabrała Pani Dyrektor RCEZ Hanna Borzęcka, która w miłych, życzliwych słowach zwróciła się do uczniów kończących dziś naukę. Życzyła wszystkim powodzenia podczas egzaminów maturalnych i zawodowych oraz spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu i dojścia do zamierzonego celu. Następnie głos zabrał Pan Kazimierz Sysiak, który także ciepło i serdecznie zwrócił się do absolwentów oraz odczytał okolicznościowy list wystosowany przez Starostę Lubartowskiego Pana Fryderyka Pułę. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Czubacka także życzyła bohaterom dzisiejszej uroczystość powodzenia podczas czekających ich niedługo egzaminów. Do żegnających się ze szkołą absolwentów zwrócił się także ksiądz Marcin Flasiński.

  Odchodzący uczniowie w miłych i serdecznych słowach dziękowali Dyrekcji, Starostwu Powiatowemu, wszystkim nauczycielom i rodzicom za opiekę, pomoc, za przygotowanie do dalszego, samodzielnego, dorosłego życia. Podziękowaniom tym towarzyszyło wręczenie symbolicznych wiązanek kwiatów.

  Najmilszym momentem uroczystości bez wątpienia było wręczenie nagród wyróżniającym się uczniom. Otrzymali je zarówno absolwenci osiągający najlepsze wyniki w nauce, jak i ci, który wyróżniali się w dziedzinie sportu lub pracy na rzecz szkoły w Samorządzie Uczniowskim.

  Miłym akcentem było także ogłozenie wyników w Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS i wręczenie nagród zwycięskim drużynom.

  Dalszy ciąg dzisiejszego spotkania miał już bardziej kameralny charakter. Uczniowie po raz ostatni spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.

  Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia podczas nadchodzących egzaminów, zdobycia indeksów na wymarzone studia i mamy nadzieję, że lata spędzone w RCEZ zachowają na długo w miłych wspomnieniach.

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram