Podsumowanie projektu z IPN

Opublikowane 08.03.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 8 marca 2012r. odbyła się lekcja otwarta z historii podsumowująca projekt edukacyjny "Kamienie pamięci- historie żołnierzy wyklętych" zorganizowany przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Lekcję podsumowującą obserwowali uczniowie z klasy 2 TEK oraz zaproszeni nauczyciele: wicedyrektor E. Rola, I. Puła, W. Michalak, H. Kural, D. Kisiewicz. Projekt miał na celu upamiętnienie losów i czynów członków podziemia niepodległościowego działającego w latach 1944–56. Nazwa „Kamienie pamięci" jest metaforą pamięci o nich.

  Udział w tym przedsięwzięciu dał nam możliwość zrozumieć, że  historię często piszą zwykli ludzie, że warto angażować się w obronie takich wartości, jak prawa człowieka, wolność czy demokracja. Nasza praca poświęcona jest legendarnemu dowódcy podziemia antykomunistycznego na Lubelszczyźnie kapitanowi Zdzisławowi Brońskiemu ps: "Uskok" oraz żołnierzom jego oddziału. Informacje uzyskane w trakcie pracy wysłane zostaną do IPN w Warszawie. Nad zebraniem informacji pracowali uczniowie z klasy 4 TM i 2 TEK.

  W przygotowaniu prezentacji na tę lekcję brali udział : Szymczak Grażyna 2 TEK, Dejko Adam 3 TM, Hunek Emil 1 TB oraz Dunia Jakub 4 TE.

  Opiekę merytoryczną nad całością sprawowała p. Dorota Bułgajewska-Muzyka.

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram