„Planowanie dalszej kariery edukacyjnej”

Opublikowane 12.03.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 9 marca 2012r. po raz kolejny odbyło się spotkanie tegorocznych maturzystów i uczniów klas trzecich technikum zawodowego z przedstawicielami uczelni wyższych, które prezentując bogatą ofertę edukacyjną swoich uczelni gorąco zachęcały młodzież do kontynuowania nauki w ich placówkach.

  Tym razem gościli w naszej szkole: Pan dr Marek Błaszczak oraz studentki Pani Agata Nogalska i Pani Katarzyna  Kiryczuk z Politechniki Lubelskiej; Pani Ewa Żminda i Pan Kazimierz Rejmak z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie oraz Pani prof. dr hab. Bożena Dziemidok-Olszewska z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

  Przedstawiciele szkół wyższych przybliżyli młodzieży charakterystykę uczelni i zaplecze dydaktyczne. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji kierunków kształcenia, zapoznania się z zasadami rekrutacji, proponowaną opieką socjalną i stypendialną. Mogli też dowiedzieć się o dotychczasowych osiągnięciach danej uczelni i szansach rozwojowych na przyszłość oraz poznać możliwości pogłębiania wiedzy np.: w kołach naukowych.

  Na zakończenie osoby prowadzące prezentacje rozdały ulotki, foldery i informatory.

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram