PIŁKA RĘCZNA W LUBLINIE

Opublikowane 08.04.2014
Autor Urszula Martyniuk
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Biało - czerwone to barwy niezwyciężone”, co w piątek udowodnili polscy szczypiorniści pokonując reprezentację Białorusi 27:22.

  Hala sportowa lubelskiego Globusa wypełniona była kibicami, wśród których nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły.

  W dniach 4-6.04.2014 r. w Lublinie rozgrywano turniej towarzyski piłki ręcznej, podczas którego obserwować można było zmagania reprezentacji seniorów z Polski, Białorusi, Czech i Rosji. Był to dla Polaków ważny etap przygotowań do meczów z Niemcami w eliminacjach mistrzostw świata.

  W piątkowe popołudnie silna grupa kibiców, zaopatrzona w gadżety w barwach narodowych, wyruszyła spod RCEZ, by zasiąść na trybunach i dopingować zmagania naszych piłkarzy. Szaliki, koszulki i flagi wymalowane na twarzach ukazywały prawdziwe zaangażowanie młodych kibiców i wiarę w sukces polskiego zespołu.

  Pierwszy mecz, rozgrywany pomiędzy Czechami i Rosjanami, nieco podzielił naszą ekipę, gdyż obok siebie zasiedli sympatycy obu drużyn. Dodało to jednak całemu widowisku tylko uroku, ponieważ doping i brawa rozlegające się na trybunach nie ustawały, bez względu na to, kto zdobył bramkę.

  Nie trzeba chyba dodawać, że emocje sięgnęły zenitu , gdy na parkiecie pojawiła się polska reprezentacja. Uroczyste odśpiewanie hymnu, uniesione wysoko flagi i gromkie brawa, jak widać dodały skrzydeł naszym szczypiornistom, którzy już w pierwszych minutach zaczęli zdobywać bramki. Zawodnicy z drużyny Białorusi nie dawali łatwo za wygraną i nieustannie deptali naszym po piętach. Niezwykle wyrównana rywalizacja sprawiła, że każdy punkt, zdobyty przez Polaków, wzbudzał euforię na trybunach i wywoływał falę oklasków, najgłośniejszych oczywiście w sektorze zajmowanym przez uczniów naszej szkoły.

  Zwycięstwo Polaków w meczu z Białorusią było wymarzoną inauguracją tego fantastycznego sportowego widowiska, dlatego atmosfera radosnego podekscytowanie towarzyszyła nam jeszcze przez całą drogę powrotną. Wszyscy uczestnicy naszej wyprawy zgodnie przyznali, że był to wyjątkowo udany wyjazd, za co serdecznie dziękujemy organizatorowi i z niecierpliwością czekamy na kolejne okazje, by podziwiać zmagania Polaków na tak wysokim poziomie.

  ze sportowym pozdrowieniem

  Joanna Lipska, Zbigniew Zarzycki, Paweł Onyszko

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram