Piłka siatkowa dla gimnazjów

Opublikowane 28.11.2013
Autor Urszula Martyniuk
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 28 listopada br. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie było gospodarzem V Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych dla Gimnazjów Powiatu Lubartowskiego.

  Zobacz Galerię>>

  Impreza miała na celu popularyzację gry w piłkę siatkową drużyn koedukacyjnych, integrację środowisk gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, kształcenie charakteru i pożądanych postaw młodzieży w działaniu zespołowym, kształtowanie umiejętności ruchowych niezbędnych w podejmowaniu aktywności fizycznej, wszechstronny rozwój cech psychomotorycznych, przestrzeganie zasad „fair play” we współzawodnictwie oraz promocję szkoły i powiatu lubartowskiego.

  Uroczystego otwarcia oraz powitania zaproszonych gości i drużyn dokonała wicedyrektor RCEZ Elżbieta Rola, która m.in. zapraszała gimnazjalistów do zwiedzenia murów szkoły i kontynuowania nauki w naszej szkole.

  Obecny na uroczystości otwarcia Starosta Lubartowski Fryderyk Puła w swoim wystąpieniu mówił o wspieraniu młodzieży. Zwrócił uwagę na to, że przy tej formie rywalizacji drużyn mieszanych liczy się integracja i wzajemne poznanie się.

  Inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Witold Białek życzył wszystkim uczestnikom dobrej sportowej zabawy.

  W turnieju udział wzięły cztery zespoły z gimnazjów w Niedźwiadzie, Ostrówku, Poizdowie i Starym Uścimowie oraz reprezentacja gospodarzy. Grano zgodnie z zasadami PZPS, jednakże założenia i charakter turnieju wprowadziły pewne zmiany w przepisach. A mianowicie: podczas meczu na boisku w skład drużyny wchodziło 3 dziewczęta i 3 chłopców w dowolnym ustawieniu, wysokość siatki wynosiła 243cm, a chłopcy mogli atakować tylko z drugiej linii.

  Mecze rozgrywano systemem mieszanym. Pięć zespołów podzielono na dwie grupy, gdzie grały „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup spotkali się w meczu finałowym, a zespoły z II. miejsc w grupach w meczu o III. miejsce.

  Wyniki poszczególnych spotkań:

  Kolejność spotkań:

  Wynik

  SET 1

  SET 2

  SET 3

  1.

  RCEZ

  -

  G. NIEDŹWIADA

  2

  :

  0

  22

  :

  20

  21

  :

  10

  2.

  G. UŚCIMÓW

  -

  G. POIZDÓW

  0

  :

  2

  16

  :

  21

  18

  :

  21

  3.

  G. NIEDŹWIADA

  -

  G. OSTRÓWEK

  1

  :

  2

  23

  :

  21

  10

  :

  21

  11

  :

  13

  4.

  RCEZ

  -

  G. OSTRÓWEK

  0

  :

  2

  14

  :

  21

  17

  :

  21

  Finał "B" o 3 miejsce:

  G UŚCIMÓW

  -

  RCEZ

  0

  :

  2

  11

  :

  21

  8

  :

  21

  :

  Finał "A" o 1 miejsce:

  G. OSTRÓWEK

  -

  G.POIZDÓW

  0

  :

  2

  8

  :

  21

  14

  :

  21

  :

  Klasyfikacja końcowa:

  Miejsce Szkoła Opiekun

  I Gimnazjum w Poizdowie - Jacek Skwara

  II Gimnazjum w Ostrówku- Mariusz Filipek

  III RCEZ w Lubartowie- Marzena Lech

  IV Gimnazjum w Starym Uścimowie- Agata Czapska

  V Gimnazjum w Niedźwiadzie -Arkadiusz Greguła

  Skład drużyny RCEZ: Anna Zajączkowska, Aneta Latek, Amanda Bernat z klasy 1TH, Monika Lesisz z 1TEK, Milena Grzegorczyk z 1W, Przemysław Kozak z 1 TE, Adrian Łucjan, Radosław Bocian, Damian Bocian z 1 TB oraz Mateusz Kreps z 1 TM.

  Wszystkie spotkania zostały rozegrane na bardzo wysokim poziomie. Siatkarki i siatkarze grali z dużym zaangażowaniem zachowując jednocześnie zasady „fair play”.

  Wszystkim drużynom wręczono nagrody rzeczowe oraz dyplomy i podziękowania dla opiekunów. Zwycięska drużyna otrzymała okolicznościowy puchar. Ponadto każda zawodniczka i zawodnik zostali udekorowani pamiątkową smyczą z nazwą i logo szkoły.

  Nad całością organizacji imprezy czuwała Eliza Gradzińska. Mecze sędziowali Grzegorz Gradziński i Włodzimierz Żurek. Zawody odbyły się przy dużej pomocy i zaangażowaniu w organizację uczniów RCEZ z klas – II technikum handlowego, II technikum budowlanego, III technikum elektronicznego i I technikum mechanicznego.

  Turniej został zorganizowany pod patronatem i ze środków Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

  Eliza Gradzińska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram