Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

Opublikowane 12.11.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież z klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 przypomniała okoliczności towarzyszące doniosłym wydarzeniom w historii naszego kraju od utraty niepodległości do 11 listopada 1918 roku. Przygotowana prezentacja multimedialna przybliżyła wybrane sylwetki kobiet biorących udział w walkach narodowowyzwoleńczych na przestrzeni dziejów. Tragiczne losy bohaterskich kurierek, łączniczek, kobiet - żołnierzy i kobiet - powstańców  skłaniały do refleksji. Na oprawę muzyczną uroczystości złożyły się pieśni patriotyczne oraz piosenki wojskowe w wykonaniu naszych uczniów.

  Apel przygotowywali uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 i Technikum Zawodowego: Kinga Dryja, Julia Polska, Milena Grzegorczyk, Izabela Cur, Beata Markiewicz, Monika Lesisz, Arkadiusz Urban, Paweł Zając, Piotr Głos, Kamil Grymuza i Mateusz Antoniuk pod kierunkiem Katarzyny Tarnowskiej.

  Katarzyna Tarnowska

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram