Najważniejsze karty w historii, odwracają się bez żadnego szelestu

Opublikowane 01.12.2011
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Najważniejsze karty w historii, odwracają się bez żadnego szelestu

  W dniu 30.11.2011r. przebywaliśmy gościnnie w Instytucie Pamięci Narodowej w Lublinie na zaproszenie naczelnika Wydziału Edukacji Publicznej pana dr Sławomira Poleszaka. Grupę uczniów stanowili pasjonaci i poszukiwacze prawdy historycznej współpracujący w Kole Historycznym w ramach projektu Historie Żołnierzy Wyklętych.

  Andrzej Górny i Mariusz Brodzik z klasy 4 TM, poszukiwacze śladów działań żołnierzy Armii Krajowej - Wolność i Niezawisłość na terenie powiatu lubartowskiego, Grażyna Szymczak z klasy 2 TEK zaangażowana w prowadzenie blogu historycznego, Adam Dejko z klasy 3 TM autor tekstu o „Uskoku” i Grzegorz Wójcik z klasy 2 TB przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Czas spędzony w Instytucie poświęcony był konsultacjom z dr Poleszakiem redaktorem i autorem wielu publikacji i filmów edukacyjnych na temat podziemia antykomunistycznego na Lubelszczyźnie. Pan Poleszak przekazał nam niezwykle cenne wskazówki do dalszej pracy i podzielił się informacjami, które są  niedostępne dla postronnych ludzi. Po niezwykle owocnych konsultacjach udaliśmy się na Zamek Lubelski, gdzie obejrzeliśmy kilka ciekawych ekspozycji. Ta lekcja historii poszerzyła znacznie nasze horyzonty myślowe i stała się przyczynkiem do dalszej, konsekwentnej pracy nad projektem.

  Opr. Dorota Bułgajewska-Muzyka

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram