Najlepsi w Polsce uczą się w RCEZ

Opublikowane 30.05.2014
Autor Urszula Martyniuk
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Czworo uczniów z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie otrzymało najwyższe lokaty w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym pt: „Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych”.

  W kategorii plastycznej i literackiej najwyższe miejsca w kraju zdobyli uczniowie Technikum Zawodowego w zawodzie technik budownictwa oraz technik ekonomista. W kategorii plastycznej triumfowali Damian Ferenc- I miejsce w kraju i Natalia Szubartowska- III miejsce. W kategorii literackiej najlepsza była Karolina Kuna, która zdobyła I miejsce i Mariusz Wójcik - III miejsce.

  Konkurs zorganizowany został przez Fundację „Warszawa Walczy 1939-1945”, Muzeum Niepodległości oraz Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, w związku z 70 rocznicą Powstania Warszawskiego.

  Celem konkursu było utrwalanie w pamięci bohaterskiego zrywu powstańczego żołnierzy i ludności Warszawy o wolność stolicy. Uroczystość wręczenia nagród oraz ekspozycja prac plastycznych odbędzie się w dniu 17 czerwca 2014 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

  Opiekunem uczniów w konkursie była pani Dorota Bułgajewska- Muzyka.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram