Młodzież RCEZ spotkała się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

Opublikowane 29.11.2015
Autor Katarzyna Marciniak
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Prawa konsumenta” – taki był tytuł spotkania uczniów klasy pierwszej i drugiej technikum ekonomicznego z Panem Wojciechem Borycem - Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, który zapewnia konsumentom bezpłatne poradnictwo i informację prawną z zakresu ochrony ich interesów. Spotkanie odbyło się 27 listopada 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Lubartowie. Uczestników powitał Starosta Lubartowski Fryderyk Puła.

  Powiatowy Rzecznik Konsumentów omówił historię powstania idei ochrony konsumenta oraz podstawowy zakres swoich działań odnosząc się do konkretnych przykładów. Podkreślił, że wszyscy jesteśmy konsumentami, codziennie zawieramy umowy i dokonujemy zakupów różnorodnych dóbr i usług. Pan Boryc omówił szczegółowo, gdzie możemy szukać pomocy w razie nietrafionych zakupów. Omówił problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem oraz interesujący młodzież temat zakupów przez internet.

  Dzięki współpracy szkoły ze Starostwem Powiatowym w Lubartowie młodzież RCEZ mogła dowiedzieć się nie tylko o swoich prawach, jako konsumenta, ale również o sposobie funkcjonowania i zadaniach samorządu powiatowego.

  Katarzyna Marciniak, Mariusz Puła

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram