Młodzież RCEZ na spotkaniu autorskim z pisarką Panią Grażyną Jeromin-Gałuszką

Opublikowane 30.04.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W czwartek 26 kwietnia, w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbyło się spotkanie z pisarką, autorką książek o tematyce obyczajowej - Grażyną Jeromin-Gałuszką. Organizatorem spotkania była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie.

  Pisarka jest absolwentką bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwa w PWSFTviT w Łodzi. Publikowała utwory poetyckie oraz krótkie formy prozatorskie w czasopismach i w antologiach poetyckich. Jest też współautorką scenariusza jednego z popularnych seriali telewizyjnych. Powieści przez nią napisane to m.in.: Złote nietoperze, Bardzo długie przebudzenie,  Magnolia, Długie lato w Magnolii, Kobiety z Czerwonych Bagien, Legenda, Zmowa byłych żon.

  Podczas spotkania pisarka bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości, historiach jej bohaterów książkowych, inspiracje pisarskie, a także o swoich planach i marzeniach. Młodzież miała możliwość zadawania pytań o jej książki, wykreowane przezeń światy i postaci, a także o wszystkie inne kwestie związane z warsztatem pisarskim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z kl. 1TEk.

  Wanda Michalak

  Część zdjęć w galerii udostępniona przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram