Lubelski Salon Maturzystów 2013

Opublikowane 17.09.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 16 i 17 września 2013 roku uczniowie klas maturalnych z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczyli w „Lubelskim Salonie Maturzystów” organizowanym przez wydawnictwo „Perspektywy”. Podobnie jak w latach ubiegłych odbywał się on w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Była to dla naszych maturzystów znakomita okazja, żeby w jednym miejscu zdobyć wiele informacji zarówno na temat egzaminu maturalnego, jak też zapoznać się z ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji uczelni wyższych z całej Polski, wśród których znalazły się m.in. Politechnika Lubelska, Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy, UMCS czy Uniwersytet Jagielloński.

  Uczniowie chętnie wysłuchali prezentacji pracowników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie na temat egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Uczestnicy dowiedzieli się nie tylko jak przebiega każdy z egzaminów, ale również na co zwrócić szczególną uwagę w czasie rozwiązywania arkuszy, aby osiągnąć sukces na maturze.

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się także, licznie oblegane przez odwiedzających „Salon maturzystów”, stoiska uczelni reprezentowane nie tylko przez pracowników, ale również obecnych studentów, którzy udzielali wyczerpujących informacji o ofercie swojej placówki i o tym, jak wygląda życie studenta.

  Budynek Centrum  Kongresowego  odwiedziły tłumy zainteresowanych. Była to doskonała okazja do spotkań i rozmów z rówieśnikami z innych szkół, a także do rozwiania mitów nt. matury i studiów.

  Katarzyna Syta-Wasak

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram