Laureaci konkursu historycznego w Muzeum Niepodległości w Warszawie

Opublikowane 18.06.2014
Autor Urszula Martyniuk
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 17 czerwca 2014r. uczestniczyliśmy w spotkaniu podsumowującym Konkurs Historyczny „Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych”. Finał odbywał się w Warszawie w pięknym zabytkowym budynku, w którym mieści się Muzeum Niepodległości.

  W sali widowiskowej wypełnionej po brzegi laureatami i ich opiekunami przywitani zostaliśmy uroczyście przez Organizatorów i Dyrektor Jolantę Dąbek. Obecny na uroczystości był również kombatant Powstania Warszawskiego pan Eugeniusz Tyrajski, który podziękował wszystkim za udział i wyraził radość z tego, że temat zrywu powstańczego w Warszawie istnieje nadal w świadomości potomnych. Niespodzianką był również spektakl teatralny „Biała sukienka, czyli trzy dni Powstania Warszawskiego” w reżyserii pani Czesławy Abramczyk, który przeniósł nas na chwilę w atmosferę tamtych ciężkich dni.

  To już szósta edycja konkursu historycznego organizowanego od 13 lat, z inicjatywy Fundacji „Warszawa Walczy 1939-1945” we współpracy z Biurem Edukacji m.st. Warszawy. W tym roku na konkurs napłynęło 419 prac, w tym 253 plastyczne, 61 literackich i 105 multimedialnych. Wśród nagrodzonych znalazło się 90 osób.

  Karolina Kuna w kategorii literackiej i Damian Ferenc w kategorii plastycznej otrzymali w nagrodę za zajęcie I miejsca tablety i pamiątkowe dyplomy. Natalia Szubartowska w kategorii plastycznej i Mariusz Wójcik w kategorii literackiej otrzymali w nagrodę za zajęcie III miejsca słuchawki bezprzewodowe, ksiązki  oraz pamiątkowe dyplomy. Prace plastyczne naszych uczniów zostały ponadto umieszczone w pamiątkowej broszurze.

  Ostatnim punktem uroczystości było zwiedzanie ekspozycji nagrodzonych prac oraz stałych ekspozycji Muzeum Niepodległości w Warszawie.

  GALERIA>>

  Opiekun konkursu: Dorota Bułgajewska- Muzyka

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram